2015-04-20

Piektdien, 17.aprīlī,  Ikšķiles vidusskolēni tikās ar  ikšķilieti, rakstnieci, Dzintara Soduma balvas žūrijas locekli Noru Ikstenu.   Rakstniece dalījās pārdomās par literatūru, tās nozīmi personības veidošanās procesā.
Skolēniem bija iespēja nelielā video fragmentā iepazīties ar rakstnieces lielākā skolotāja Dzintara Soduma atziņām par dzīvi un literatūru.

Tikšanās emocionālākā daļa  saistījās ar Ikšķili, kuru Nora Ikstena  ir aprakstījusi kā laimīgāko vietu uz pasaules savās Ulubeles pasakās.

Kad Ikšķiles vidusskolas skolēnu un skolotāju rokās nonāca „ Ulubeles pasakas”,  radās iecere  izspēlēt pasaku ainas literārā uzvedumā.  Šajā  pasākumā 10.klases skolēni  skatītājus un klausītājus iepazīstināja ar ulubeliešiem:  Kugas mājas Artisti, Kābeļkalna Romeo un Jūliju, Nāves salas Strēlnieku, Beķeru pāri  un citiem.

Nora Ikstena ar sirsnību atcerējās  Ikšķiles skolu un savus skolotājus, ar kuriem šajā dienā bija atkalredzēšanās prieks.  Noras latviešu valodas skolotāja, tagadējā Ikšķiles  vidusskolas muzeja vadītāja Anna Indāne aicināja visus  apmeklēt rakstniecei veltītu ekspozīciju skolas muzejā. Nora atminējās skolotājas Indānes mācīto: „Nekad nesāc teikumu ar bet, to varēsi darīt, kad būsi liela rakstniece!”  Savukārt sporta skolotājs Pēteris Neilands Noru raksturoja  kā  pamatīgu, kārtīgu un akurātu skolnieci.

Paldies Norai viņas pašas vārdiem: „Pateicamies, šo dārgu sirds un prāta spožumu uzņemdami.”

Bildes no pasākuma var apskatīties šeit.