2015-04-25

No 2015.gada 13.aprīļa līdz 17.aprīlim Ikšķiles vidusskolā norisinājās Zaļās nedēļas pasākumi. Zaļās nedēļas sauklis "Esi vesels, dzīvo gari!"

Otrdiena, 14.aprīlīs Ikšķiles vidusskolā - " Esi aktīvs!".

Jauno uzņēmēju tirdziņš.

Jauno uzņēmēju tirdziņu organizēja Ikšķiles vidusskolas " Iespējamās misijas" sociālo zinību skolotājs Miks Dzenis.

6.klases pašu sadalītās grupās mēneša garumā strādāja pie savu produkta izveides.

Aptaujas veikšana skolā par sava produkta ilgtspējību, plakātu veidošana, lai piesaistītu pircējus, bukletu izveidošana, kas paskaidro tuvāk pašu produktu un video reklāmas veidošana, kas vizuāli piesaista apmeklētājus - uzdevumi, kas tika veikti klasē, lai produktu pēc tam būtu iespējams pārdot savu ražojumu. Dotie uzdevumi bija jāveic, lai skolēns procesa laikā iepazītu savu produktu, spētu par to pastāstīt un izveidot, kā arī pārliecinātos vai šo produktu viņš pats būtu gatavs iegādāties.

Mērķis bija skolēniem saprast un praksē pārbaudīt, cik ilgs laiks nepieciešams, lai izveidotu savu produktu un kas ir pirms tam jāsagatavo, lai produktu varētu pārdot efektīvi. Paldies skolotājam Mikam Dzenim par radošo iniciatīvu.

Bildes no pasākuma varat apskatīties šeit

Ielu vingrotāji "Street Warriors" .

Ielu vingrotāji "Street Warriors" pārstāvēja mūsu kaimiņu pilsētu Ogri. Pasākumā vingrotāji demonstrēja aizraujošus spēka un izturības vingrinājumus, ļoti veiksmīgi sadarbojās ar  skatītājiem, tos aktīvi iesaistot dažādos sportiskos pārbaudījumos.

GREEN TRIAL

GREEN TRIAL pārstāvis Jānis Lācis demonstrēja dažādus akrobātiskus trikus ar velosipēdu.

Bildes no pasākuma varat apskatīties šeit

Ceturtdiena, 16.aprīlīs Ikšķiles vidusskolā - " Esi vesels!".

Ceturtdien, 16.aprīlī Ikšķiles vidusskolā viesojās Rīgas Stradiņa universitātes Medicīnas fakultātes 6.kursa studenti, nākamie ārsti.

Sākumskolēnu viesi bija Dakteri Klauni, kuri pastāstīja, ka Dr. Klaunu misija ir padarīt pasauli labāku, gaišāku, un smaidīgāku. Bieži vien slimnīcās, apmeklējot mazos pacientus, nevar izmainīt situāciju, bet var izmainīt attieksmi un palīdzēt bērnam pasmaidīt. Ja arī jums kādreiz nāksies sastapties ar dakteri Klaunu, pasmaidīsim, jo viņš nāk ar labām sajūtām, viņš nāk mūs iepriecināt!

Kopā ar skolēniem medicīnas fakultātes studenti atgādināja par veselīgu uzturu, pareizas ēšanas pamatiem un sekām, ja ikdienā regulāri lietojam neveselīgu pārtiku. Dr. Klauni bija ieradušies ar saviem iepirkumu maisiņiem un kopā ar skolēniem izvērtēja- kas mūsu veselībai stimulējošs, kas kaitīgs. Skolēni pastāstīja par saviem ēšanas paradumiem un dienas sportiskām aktivitātēm. Skolēniem bija iespēja noskatīties īsfilmu par veselīgu un pareiza uzturu. Tie, kuri vēlējās izbaudīt kādu procedūru, ārsti labprāt palīdzēja.
"Jums visiem daudz vairāk ir jāiet brīvā dabā, jāstaigā svaigā gaisā, jāsporto, jāvingro, pareizi jāēd un jādzer ūdeni, lai jums veselība" , tikšanās noslēguma novēlēja nākamie ārsti.

Pasākumu ietvaros notika nākamo ārstu tikšanās ar  5.-8.klašu skolēniem, savukārt 9.-12.klašu skolēniem  Rīgas Stradiņa universitātes studenti pastāstīja par  ārsta profesiju, iespējām studēt, prakses vietām un  lielo atbildību, kas jāuzņemas izvēloties ārsta profesiju.

Bildes no pasākuma varat apskatīties šeit.