2015-04-15

Projektu diena 13.10.2014

6.b klase ciemojas Latvijas finierī- SIA "Troja"

Paldies 6.b klases skolēna- Olivera tētim Valdim Kulpem!

Projekta diena 4.a klasē.

13.10. mūsu klasē ciemos ieradās Ingrīda Catlakša, lai novadītu meistarklasi “ Kā top šokolāde” un pastāstītu par biznesa pamatprincipiem.

Meistarklases sākumā mums pastāstīja par kakao augļiem un pupiņām.Mēs uzzinājām šokolādes rašanās vēsturi no sendienām līdz mūsdienām.Interesanti bija uzzināt, ka baltā šokolāde ir visjūtīgākā un maigākā.Piena šokolāde ir ieteicama bērniem, jo tajā ir daudz kalcija.Tumšā šokolāde ir šokolāžu karaliene.Ingrīda zināja teikt, ka melnā šokolāde parasti garšo bērniem.

Visjaukākais moments, protams, bija šokolāžu degustācija un radošā darbnīca.Mums katram tika iedota šokolādes kļavas lapa, kuru mēs varējām dekorēt ar riekstiem, žāvētiem augļiem un veidot zīmējumu ar kvalitatīvu beļģu balto šokolādi.Ja zīmulītī palika pāri šokolāde, tad mēs to varējām apēst.Tā bija tik garšīga!Protams, katru darbiņu skaisti iesaiņojām.

Šīs krāsainās un garšīgās rudens lapiņas mēs uzdāvinājām saviem vismīļākajiem cilvēkiem – vecākiem.Paldies par sirdsiltumu, mīļumu un enerģiju, ko viņi velta mūsu audzināšanā, jo ir taču “ Labo darbu nedēļa”!

Projektu dienas ietvaros mēs apmeklējām uzņēmumu “ Tuksneši”.Tur aplūkojām garāžu un noliktavas.Interesanti bija tas, ka noliktava bija izveidota trīs stāvos.Pirmajā stāvā vasaras riepas, bet pārējos ziemas riepas.

Mums bija iespēja salīdzināt divas atšķirīgas riepas, to rakstus.

Puišiem bija iespēja uzlikt riepu uz diska.Tas viņiem izdevās tīri labi.Ekskursijas laikā mēs uzzinājām, ka šis ir ģimenes uzņēmums.Firmas izpilddirektors atzina, ka viņu darbs ir balstīts uz kvalitāti.Jo rūpīgāk paveikts darbs, jo vairāk klientu.Interesanti bija tas, ka tika organizēti dažādi konkursiņi.Man prieks, ka mana klasesbiedrene Kristiāna ļoti daudz saprot no mašīnām un riepām.Viņa ieguva balvu.Pārējās, protams, vinnēja zēni.

Mūsu klasei ļoti patika izmēģināt pasēdēt uz motocikla, izpētīt tā uzbūvi.Interesenti varēja arī nofotogrāfēties.

Ekskursijas beigās mūs gaidīja pārsteigums – kliņģeris un limonāde.Paldies par interesanto ekskursiju un viesmīlību “ Tuksnešu” izpilddirektoram Mārim Igalim un viņa ģimenei.

Šajā dienā mēs secinājām, ka darboties privātbiznesā ir ļoti grūti.Bet, ja tev patīk tas ko tu dari, tad viss izdodas.Mums vēl ir laiks padomāt.

Dienas beigās mēs gājām ciemos pie Bruno.Tur cepām desiņas, spēlējām spēles, nedaudz pagrābām lapas.Diena bija tik silta un saulaina!Paldies Bruno tētim par viesmīlību!

Cik izzinoša bija šī diena!

Estere Mitjkova 4.a klase

Projektu diena. Uzņēmējdarbības diena.

2014. gada 13. oktobrī Ikšķiles vidusskolā notika Projektu diena, kas bija veltīta uzņēmējdarbībai. Mēs, 5.b. klase(18 skolēni) kopā ar klases audzinātāju devāmies mācību ekskursijā uz Ikšķiles novada pašvaldības uzņēmumu „Ikšķiles māja.” Mēs vispirms devāmies uz katlu māju, kur mums parādīja un izstāstīja, kā notiek dzīvojamo māju apkurināšana. Tad mums izrādīja ūdens atdzelžotavas staciju. Ekskursijas turpinājumā mēs devāmies uz ūdens attīrīšanas staciju, kur apskatījām, kā notiek ūdens attīrīšana, redzējām telpu, kur tiek noteiktas dažādas analīzes. Visās vietās darbi notika automatizēti( katli, vadības pultis, sūkņi, traktors). Mums ļoti patika darbinieku atsaucība, labā humora izjūta un interesantie stāstījumi!