2015-05-14

Šī gada 13 maijā mēs, Ikšķiles vidusskolas  6.b  un 11. klases improvizatori, devāmies uz meistarklasi Ādažu vidusskolā. Meistarklases vadītājs Džims Libijs ir viens no Eiropas labākajiem improvizācijas skolotājiem. Džims Libijs  ir dzimis ASV, vēlāk  pārcēlies uz Austrijas galvaspilsētu Vīni, kur sācis strādāt kā aktieris, teātra režisors, rakstnieks un mūziķis. Uzsākot veidot dažādas performances, Džims ātri sevi pierādīja kā daudzpusīgs mākslinieks, veiksmīgi realizējot sevi skatuves mākslā, kino, televīzijā, dublāžā, mūzikā, kā arī pasākumu vadīšanā. Tagad Džims ir plaši pazīstams kā viens no vadošajiem māksliniekiem Eiropas improvizācijas teātra jomā.

Izbraucot no Ikšķiles, autobusā bija jūtams viegls satraukums. Gandrīz visi gatavojāmies improvizēt angliski pirmoreiz.  Kopā ar Ādažu skolēniem izsmējāmies no sirds par komiskām ainām. Meistarklase bija pamācoša un izglītojoša, kā arī reizē atbrīvojoša un jautra. Vidusskolēni apgalvo, ka pieņēmuši pat dažas ne tikai improvizācijas, bet arī dzīvesgudrības no pasniedzēja Džima. Kopā iemācījāmies sadarboties, nebīties no skatuves, būt patiesiem un improvizēt angliski.

Džims Libijs nepārprotami ir viens no labākajiem improvizētājiem un skolotājiem, to pierādīja viņa vadītā nodarbība trīs stundu garumā, kurā laiks paskrēja nemanot. Viņš katru iesaistīja darbībā un paskaidroja, kā pieņemt citu priekšlikumus, nebloķēt  tos un pārvarēt savu “ego”.

Ceram turpmāk iepazīties ar vairāk cilvēkiem, kam interese par improvizāciju,  un piedalīties šāda veida  pasākumos biežāk.

6.b klases jaunie improvizatori Paula Lūcija Lejiņa un Renārs Kondratjevs

Bildes no meistarklases varat apskatīties šeit