2015-11-13

HK "Kurbads" spēlētāji vada sporta stundas Ikšķilē

Novembris tiek dēvēts par veselības mēnesi, tāpēc piektdienas sporta stundas Ikšķiles vidusskolā vairākām, dažāda vecuma klasēm izvērtās krietni citādāk kā ierasts, jo sporta skolotāju ādā iejutās Latvijas hokeja čempionāta kluba "Kurbads" hokejisti.

Aizvadījuši rīta treniņu Vidzemes ledus hallē, HK "Kurbads" hokejisti Juris Štāls, Edgars Adamovičs, Artjoms Ogorodņikovs un Viktors Jasjonis slidas nomainīja pret svilpēm un devās uz skolu sev neierastā ampluā. Katrs spēlētājs novadīja trīs mācību stundas, nododot hokeja zinības gan visjaunākajiem, gan arī visvecākajiem skolēniem.

Juris Štāls, kuram šī bija pirmā šāda veida pieredze skolās, atzina: "Diena izvērtās ļoti patīkama. Bērni bija atsaucīgi un, par lielu brīnumu, uzmanīgi klausījās un centās rūpīgi izpildīt uzdevumus. No bērnības atceros, ka satikt kādu zināmu hokejistu klātienē man bija liels notikums. Ceru, ka iedvesmojām bērnus uz aktīvāku dzīvesveidu."

Spēlētāji sporta stundu vadīja ciešā sasaistē ar hokeja elementiem - tika parādīti vingrinājumi gan no iesildīšanās, gan no treniņiem atlētikas zālē, neaizmirstot par spēles elementiem un sacenšanos savā starpā specializētās stafetēs.

"Var redzēt, ka šodien bērni darbojas ar lielāku entuziasmu nekā ikdienā," saka sporta skolotāja Diāna Grīnberga. "Profesionālu hokejistu klātbūtne ir uzlabojusi arī stundu apmeklējumu. Tas arī ir pats svarīgākais - lai bērni fiziskās aktivitātes izbauda un aktīvi iesaistās nodarbībās."

"Liels prieks, izveidojusies veiksmīga sadarbība ar HK "Kurbads"", stāsta Ingūna Bērziņa, Ikšķiles vidusskolas direktora vietniece audzināšanas un ārpusklases darbā. "Bērniem ir būtiski satikt klātienē sportistus, kurus hokeja spēles laikā redz tikai no tribīnēm vai televizora ekrānā. Plānojam arī turpmāk organizēt dažādus pasākumus ar hokeja kluba "Kurbads" līdzdalību."

Iespējams pavisam drīz, iestājoties aukstākiem laika apstākļiem, tiks uzliets ledus skolas stadionā. Tad HK "Kurbads" spēlētāji varētu aizvadīt kopīgu hokeja treniņu ar Ikšķiles vidusskolas audzēkņiem.

Informāciju sagatavoja:

Jānis Straupe, HK "Kurbads" pārstāvis,

Tel.: 2545399925453999

e-pasts janis.straupe@kurbads.lv

Video par stundām varat noskatīties šeit.

Bildes no pasākuma apskatāmas šeit vai Galerijā