2016-01-11

13.janvāra naktī, 1991.gadā Padomju armijas karaspēka vienības mēģināja triecienā ieņemt Viļņas TV torni, radio un televīzijas ēku. Trieciena laikā daudzu Lietuvas pilsoņi tika ievainoti un nogalināt. Par godu šiem traģiskajiem notikumiem katru gadu tiek rīkots 9 kilometru skrējiens, kurš saucās „Dzīvības un nāves ceļš”.  Tas sākas no kareivju brāļu kapiem un beidzas pie Viļņas TV torņa.  „Dzīvības un nāves ceļa” skrējiens šogad tiek organizēts jau 25 reizi.  Skrējienā nav uzvarētāju, katram tā dalībniekam tiek finišā pasniegta piemiņas medaļa.

Šogad „Dzīvības un nāves ceļa” skrējienā Latviju uzticēts pārstāvēt Ikšķiles novada labākajiem jaunsargiem, ko viņi arī godam veica.

Paldies aktīvajam un enerģiskajam  Ikšķiles vidusskolas jaunsargu vadītājam Agrim Puriviņam, kurš ar savu entuziasmu un godprātīgo darbu  ir autoritāte   skolēniem.

Bildes no pasākuma apskatāmas šeit vai "Galerijā"